PIC32MX420F032HT-40I/PT datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    PIC32MX420F032HT-40I/PT
  • Описание
    Microchip Technology PIC32MX420F032HT-40I/PT 3rd Party Development Tools: 52713-733, 52714-737 Connectivity: I??C, IrDA, LIN, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG Core: MIPS Core Processor: MIPS32?® M4K?„? Core Size: 32-Bit Data Bus Width: 32 bit Data Converters: A/D 16x10b Data Ram Size: 8 KB Development Tools By Supplier: PG164130, DV164035, DV244005, DV164005, DM320003, DM320002, MA320002 Eeprom Size: - ID_COMPONENTS: 1720552 Interface Type: EUART, I2C, SPI Maximum Clock Frequency: 40 MHz Maximum Operating Temperature: + 85 C Minimum Operating Temperature: - 40 C Mounting Style: SMD/SMT Number Of I /o: 53 Number Of Programmable I/os: 51 Number Of Timers: 5 On-chip Adc: 10 bit, 16 Channel Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Oscillator Type: Internal Package / Case: 64-TFQFP Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT Processor Series: PIC32MX4xx Program Memory Size: 32KB (32K x 8) Program Memory Type: FLASH Ram Size: 8K x 8 Series: PIC?® 32MX Speed: 40MHz Voltage - Supply (vcc/vdd): 2.3 V ~ 3.6 V RoHS: yes Data RAM Size: 8 KB On-Chip ADC: Yes Operating Supply Voltage: 2.3 V to 3.6 V A/D Bit Size: 10 bit A/D Channels Available: 16 Number of Programmable I/Os: 51 Number of Timers: 5 Factory Pack Quantity: 1200